Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
fot. freepik
W sobotę, 2 listopada, w wieku 87 lat zmarła# Krystyna Krzemkowska, osoba zasłużona dla Polskiego Związku Niewidomych i duszpasterstwa niewidomych diecezji bydgoskiej.
Wraz z ks. kanonikiem Benonem Kaczmarkiem tworzyła podwaliny duszpasterstwa w naszym regionie. Była współorganizatorem pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Polsce. Ze swoją niewidomą siostrą śp. Zofią Krzemkowską brała również udział w comiesięcznych spotkaniach duszpasterstwa, przygotowując m.in. oprawę liturgiczną. Była moralnym autorytetem dla pokoleń niewidomych. Do końca życia troszczyła się o innych. Dogłębnie znała problemy środowiska osób z dysfunkcją wzroku.
„Takie spotkania są najpierw okazją do wspólnej modlitwy. Pomagają także w przełamywaniu wielu lęków, zwłaszcza dzisiaj. Spotykając się w grupie, czujemy, że jesteśmy razem. Poza tym słysząc słowa otuchy, nadziei, z ust naszego duszpasterza, te lęki można jakoś złagodzić” – mówiła w 2020 roku Krystyna Krzemkowska podczas majówki i pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża w Bydgoszczy na Cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej – w sobotę, 9 listopada, o godz. 9.00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…
Autor: ks. Piotr Buczkowski / Diecezjalny duszpasterz niewidomych diecezji bydgoskiej
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Wiadomość o śmierci Pani kapitan. Cześć i chwała Bohaterom!
- Żegnamy majora Stosława Kowalskiego. Cześć Jego pamięci
- Odszedł Radny Rady Powiatu. Wieloletni działacz
- Nie żyje komisarz Wioleta Burzych. "Osoba empatyczna i zawsze pomocna"
- Ostatnie pożegnanie. Parafinie oddali hołd wieloletniemu proboszczowi
Dodaj komentarz
Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego, osiadłego #na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie
Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią #o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.
(czytaj więcej)"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!