Chciał skoczyć z mostu. Policjanci z Koronowa zdążyli na czas
fot. KMP Bydgoszcz
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci z Koronowa #uratowali nastolatka, który chciał targnąć się na własne życie skacząc z mostu dawnej kolejki wąskotorowej w Koronowie. Podjęte, w ostatniej chwili, przez kierownika dzielnicowych oraz kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego czynności pozwoliły uratować mu życie. 16-latek trafił do szpitala.
Wczoraj (07.11.2024) tuż po godz. 8:00 dyżurny komisariatu w Koronowie przyjął zgłoszenie od konsultantki Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży z prośbą o interwencję w związku z podejrzeniem próby samobójczej. Pilnie skierowani w rejon mostu dawnej kolejki wąskotorowej w Koronowie zostali asp. szt. Tomasz Latos - kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz asp. szt. Sebastian Lewandowski - kierownik dzielnicowych z koronowskiego komisariatu.
Policjanci, po dojeździe we wskazane miejsce, zauważyli młodego mężczyznę, który był zdenerwowany, niespokojny i wydawał się być rozkojarzony. Od razu zaczęli z nim rozmawiać coraz bardziej zbliżając się do niego. Już umiejętnie prowadzona rozmowa i zainteresowanie ze strony policjantów wywołały pozytywny skutek. Młody człowiek sam zdecydował się podejść do policjantów rezygnując ze swojego zamiaru. Następnie razem poszli do radiowozu, a chwilę później na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która zabrała nastolatka do szpitala.
Jak mówią policjanci pomagający 16-latkowi, ten w rozmowie dziękował im za zainteresowanie, którego bardzo potrzebował od dłuższego czasu, a przede wszystkim za szybki przyjazd, gdyż po dłuższym czasie mogłoby być już dla niego za późno.
Szybko i zdecydowanie podjęte przez funkcjonariuszy działania i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
800 70 2222 - całodobowy Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
800 12 12 12 - całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 - całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 - całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
112 Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia
Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:
www.zapobiegajmysamobojstwom.pl
www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe
www.pokonackryzys.pl
Materiał: KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Wypełnili słowa ślubowania. Szybka reakcja szubińskich policjantów
- Zabójstwo w centrum miasta. 33-latek trafił do aresztu
- Pasażer zakleszczony w aucie. Droga była zablokowana (film)
- Podziękowania za wzorową postawę. Torbę przynieśli na komisariat
- Podsumowanie działań "NURD". Bydgoszcz i teren powiatu
Dodaj komentarz
Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego, osiadłego #na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie
Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią #o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.
(czytaj więcej)"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!