Dziś mamy 22 października 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
22 października 2024

Międzynarodowy Turniej Karate. Sukces dzielnicowego

Aspirant Tomasz Grechuta, #dzielnicowy Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, wziął udział w XVI Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Carbon Cup w Jastrzębiu Zdroju. Policjant wywalczył II miejsce. Ogromne gratulacje!

W sobotę (19.10.2024), w Jastrzębiu Zdroju, niemalże 200 zawodników startowało w XVI Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Carbon Cup. Wśród nich znalazł się policjant, który na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy w komisariacie na bydgoskim Szwederowie.

Podczas zaciętej walki aspirant Tomasz Grechuta zdobył II miejsce w kategorii kumite +85 kg, 40 lat +. Policjant wystąpił w zawodach z ramienia Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki, w którym na co dzień trenuje.

To jednak niejedyne osiągnięcie sportowe dzielnicowego z Bydgoszczy. Podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin, które odbyły się 28 maja 2022 roku zajął II miejsce w Kumite Masters Open, reprezentując Bydgoski Klub Walki. Stanął również na III miejscu podium w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Kyokushin Karate. Na tym aspirant nie poprzestaje. Jego drugą pasją jest bieganie. Ten sport uprawia od 10 lat. Ukończył kilka maratonów, kilkadziesiąt półmaratonów, a udziałów w zawodach na dystansie 5 i 10 km nie jest już w stanie zliczyć.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Materiał: KMP Bydgoszcz